1

התוצאות בליכוד: לוין ראשון כץ ואדלשטיין בעשירייה השניה

79,750 מתפקדי ליכוד סידרו את רשימת מפלגתם לכנסת הבאה. לוין ניצח בגדול וזכה במקום הראשון, אדלשטיין שהיה בעבר במקום הראשון נדחק לעשירייה השנייה וכמוהו גם ישראל כץ. כך נראית הרשימה לכנסת.

אחרי שעות ארוכות של מתח פוליטי פנים-ליכודי, התוצאות הסופיות של החבירות לרשימה לכנסת פורסמו, ובגדול ניתן לומר שיו”ר המפלגה נתניהו יכול להיות מרוצה.

את המקום הראשון, תפס יריב לוין שקיבל תמיכה משמעותית של כלל המתפקדים שבחרו, וקיבל 47,891 קולות. במקום השני נבחר אלי כהן, שלמעשה זו הפעם הראשונה שהוא מתמודד בבחירות הפנימיות של הליכוד, שכן בעבר היה במפלגת ‘כולנו’ ושוריין לליכוד. עם זאת, לכהן היו אנשי שטח חזקים בליכוד, ולכן בחירתו לא מפתיעה.

את המקום השלישי תפס יואב גלנט, במקום הרביעי דודי אמסלם, ובמקום החמישי אמיר אוחנה. חמשת המקומות הבאים הם: יואב קיש, ניר ברקת, מירי רגב, אבי דיכטר ומיקי זוהר.

בעשירייה השנייה ניתן למצוא את ישראל כץ שקיבל מכה רצינית אל מול הפעם הקודמת שהיה במקום השלישי.  אחריו שלמה קרעי שנחשב לכוכב עולה בליכוד והצליח להגיע למקום מכובד. דני דנון ששב לביצה הפוליטית אחרי תקופה של שגריר באו”ם, הצליח לעקוף בכירים אחרים, בהם” דוד ביטן, ויולי אדלשטיין שזכה במקום הראשון בפעם הקודמת.

אחרי יולי אדלשטיין נבחר חיים כץ, שקיבל מכה משמעותית ושמלמדת על מצבו האמיתי בליכוד. אחריו נבחר אופיר אקוניס וגלית דיסטל אטבריאן שזו הפעם הראשונה להתמודדותה לאחר שבעבר שוריינה על ידי נתניהו. עם זאת דיסטל תעקוף את כץ ואקוניס ברשימה לכנסת, בשל הבטחת ייצוג נשי. בועז ביסמוט, עורך העיתון ‘ישראל היום’ לשעבר, התמודד אף הוא ברשימה הארצית והגיע להישג נאה, ועקף ח”כים מכהנים בהם אופיר כץ וגילה גמליאל שהתדרדרה לעשירייה השלישית. אחריה נבחרה מאי גולן, אתי עטיה וקטי שטרית. אחד המועמדים שספגו את המכה הכואבת ביותר הוא צחי הנגבי שקיבל את המקום ה-25, אולם לאור השיריונים השונים הוא מתדרדר אל המקום ה-46.

במשבצת החרדי של הליכוד שנמצאת במקום ה-45 זכה שבתאי קטש, חסיד חב”ד תושב לוד שגבר על יעקב וידר. בעוד שקטש זכה ב-2987 קולות, וידר הסתפק ב-1,584 בלבד.

כך תיראה רשימת הליכוד לכנסת ה-25

  1. בנימין נתניהו
  2. יריב לוין
  3. אלי כהן
  4. יואב גלנט
  5. דודי אמסלם
  6. אמיר אוחנה
  7. יואב קיש
  8. ניר ברקת
  9. מירי רגב
  10. מיקי זוהר
  11. אבי דיכטר
  12. ישראל כץ
  13. שלמה קרעי
  14. שיריון של נתניהו
  15. דני דנון
  16. שירון של נתניהו
  17. דוד ביטן
  18. יולי אדלשטיין
  19. אליהו רביבו (נציג מחוז השפלה)
  20. דלית דיסטל אטבריאן (שירון ייצוג נשי)
  21. ניסים ואטורי (נציג מחוז גליל ועמקים)
  22. שלום דנינו (נציג מחוז הנגב)
  23. חיים כץ
  24. אופיר אקוניס
  25. טלי גוטליב (שיריון ייצוג אישה חדשה לרשימה)
  26. חנוך מילביצקי (נציג מחוז דן)
  27. בועז ביסמוט
  28. שיריון של נתניהו
  29. אלי דלל (נציג מחוז מישור החוף)
  30. גילה גמליאל (שיריון ייצוג נשי)
  31. אופיר כץ
  32. מאי גולן (שיריון ייצוג נשי)
  33. דן אילוז (שיריון עולה חדש)
  34. אריאל קלנר (נציג מחוז חיפה)
  35. אתי עטיה (שיריון ייצוג נשי)
  36. עמית הלוי (נציג מחוז ירושלים)
  37. שיריון של נתניהו
  38. אושר שקלים (נציג מחוז תל אביב)
  39. קתי שטרית
  40. משה פסל (שיריון צעירים)
  41. ששי גואטה (נציג מחוז מוא”ז)
  42. אביחי בוארון (נציג מחוז יו”ש)
  43. שיריון של נתניהו
  44. איוב קרא (שיריון מיעוטים)
  45. שבתאי קטש (שיריון חרדים)
  46. צחי הנגבי
  47. ארז תדמור
  48. גלעד שרון
  49. קרן ברק
  50. אורלי לוי אבקסיס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא

עוד מהכותב

דילוג לתוכן